Esinejad

Lavale astuvad sel aastal inimesed, kelle ametid on seinast-seina. Füüsikust lauljani ja arstist boheemini. Igaühel neist on meiega jagada oma kogemusi, õppetunde ja õnnestumisi. Ja meie paneme nende võimed koos Sinuga proovile!

Siiri Sisaski piltSiiri Sisask, laulja, näitleja ja südamlikkuse kehastus

Siiri Sisask on kõigile eestlastele tuntud laulja ja näitleja. Küll on ta meie hinge soojust toonud Laulupidudel, küll on ta võtnud enda kanda põnevaid filmirolle.

Räägime temaga ta muusikast, hingerännakutest ja inimeste abistamisest.

 

 

Taavi Kotka, ettevõtja, asekantsler ja itipoiss

Taavi on aastaid olnud Webmedia (nüüdne Nortal AS) edu taga. Firma on praeguseks Baltikumi suurim rahvusvaheline tarkvaraarendusettevõte. Ühendada äri ja IT on Taavi Kotka üks suurimaid tugevusi. 2011. aastal valiti ta lausa Aasta Ettevõtjaks.

Meiega räägib ta sellest, kuidas arvutimaailm on üle võtmas meie igapäevaelu ja kuuleme, milliseid trikke kasutatakse, et meid juhtida tegema just seda, mida vaja.

Ženja Fokin, stilist, koreograaf ja päikese maaletooja

Ženjat teame me vist igaüks. Üks hetk särab ta teles, siis juba raadios. Energilisus, ülim rõõmsameelsus ja pidev “pildis” olemine on ta muutnud tuntud nimeks.

Kuid mida me veel temast teame? Ja veel huvitavam, mida me temast ei tea? Kas tuntus on üldse asi, mida tahta taga ajada? Ženja paneb meid nendel teemadel mõtlema ja kuulsust hoopis teisest küljest nägema.

taavi_teplenkov

Taavi Teplenkov ja Tiit Sukk, näitlejad ja parimad sõbrad

Mõlemaid neid teame telekast. Taavi teeb poliitika põnevaks sarjas “Riigimehed” ja Tiit nostalgitseb “ENSV”-s. Lisaks sellele on nad kahepeale näidelnud vist pea igas telesarjas.

Kuid millest unistasid nad 19-aastasena? Kas nad ei kartnud kordagi, et äkki saavad neist pärast “lavaka” lõpetamist lihtsalt kaks vaeset ja poolandekat näitlejat?

Kindlasti tõotab nende esinemine noortekal olema üks naljakamaid. Nii et ole korralikuks kõhulihaste trenniks valmis!

Tiit Meren, sõjaväekirurg, ohvitser ja üldse julge mees

Õigemini peaks tema kohta ütlema major Meren. Ta on kirurg, kes on töötanud varem näiteks Afganistanis. Nii et külma närviga.

Samas on ka selline sooja ja muheda suhtumisega. Oskab läbi nalja rääkida oma tööst. Lõikab ta ju iga päev inimesi lahti, vaatab, mis on nende sees, lõikab siit-sealt ja lapib siis inimese jälle kokku. Noortekal saame tema juhendamisel koos uurida, mis siis meie sees peidus on?

Andres_GrossAndres Gross, psühhiaater ja mõistuse selgena hoidja

See, mis toimub meie peas, on ikka väga huvitav. Kust tulevad halvad ja head mõtted? Miks meil on isu šokolaadi või krõpsude järele? Andres aitab meil uurida ja puurida kõige keerulisema organi sisse, mille tulemusel mõistame paremini enda otsuseid. Töötades üle Lahe Soomes, oskab ta kindlasti häid näiteid tuua ka soome noorte elust.

Ene_Ergma

Ene Ergma, Riigikogu esimees ja tähtede poole vaataja

Ene Ergma on Hea Eeskuju patroon juba aastaid, kuid temaga pikemalt polegi meie laval rääkida saanud. Oma juubelikonverentsil kutsume ta pajatama lugusid oma põnevast elust, mis on palju laiaulatuslikum kui 100 poliitiku ohjeldamine Riigikogus.

 

 

 

Tarmo Tiisler, spordikommentaator ja telemees

Spordi jälgmine on tema elu. Ta peab teadma kõike sportlaste karjäärist, ettevalmistustest, vigastustest ja veel miljonist muust. Ta peab oskama rääkida midagi huvitavat ka siis, kui kogu jutt otsas on. Milline on telemaailm ja kuidas näeb sportlaste elu välja pärast finišijoont? Kõigest sellest räägib ta põnevas võtmes.

Tom Valsberg ja Indigolapsed

Indigolapsed on ühiskonnakriitilised. Nad näevad probleemi ja muudavad selle lauluks. Tom on nende vedur, kes paneb asjad liikuma. Ise elab ta aga hoopis teismoodi elu, millist me ise võib-olla ei oskakski autode-korterite-pangalaenude segasummas valida.

Märt Treier, ajakirjanik ja saatejuht, meie päevajuht

Märt on meie klassika. Teravate küsimustega ajakirjanik, kes ei jäta ühtki kivi ümber pööramata. Kui on mõni teema, millest kõneleja püüab kõrvale hiilida, ei jäta Märt asja sinnapaika. Kummalisel kombel oskab ta küsida just seda küsimust, mis sul saalis istudes peas mõlkus. Ja ka sel aastal paneb ta meie iga esineja võimed proovile.

Lisaks neile vahvatele inimestele on ohtralt üllatusesinejaid!